.

Genel Bilgi

BİLGİ GÜVENLİĞİ TEKNOLOJİSİ PROGRAMI

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı, temel bilgisayar bilgisinin yanı sıra, tüm sektörlere bilgi güvenliği çözümleri geliştirmek ve bilgisayar sistemleri alanında teknik destek elemanı olarak çalışabilecek yeni yetenekleri bilişim dünyasına kazandırmak üzere hazırlanmıştır.
Bilişim alanında her gün artan bilgi güvenliği ihtiyacına hem teorik hem de pratik becerileriyle sektörde konusunda uzmanlaşan yazılımcılar ve teknik destek elemanı olarak çalışabilecek teknikerler yetiştirmektedir. Ayrıca, toplumun hızla gelişen bilgisayar teknolojilerine uyum sağlayabilmesi, gerek duyulan bilgi toplama ve toplanan bu bilgileri işleme ile ilgili konulardaki problemler karşısında da hızlı ve doğru çözüm üretebilen nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir.
Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz, internet ve elektronik posta hizmeti veren tüm kuruluşlar, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi olan tüm kuruluşlar, bilgisayar ağı olan tüm kuruluşlar, elektronik ticaret yapan tüm kuruluşlar, uzaktan eğitim yapan tüm kuruluşlar vb. yerlerde kolaylıkla çalışma imkanı bulacaklardır.

Programımızdan Dikey Geçiş Yapabilecek Lisans Programları

 1. Bilgisayar Mühendisliği
 2. Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri
 3. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
 4. Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği
 5. Bilgisayar ve Enformatik
 6. Bilişim Sistemleri Mühendisliği
 7. Bilişim Sistemleri ve Teknoloji
 8. Fizik
 9. İstatistik
 10. İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri
 11. Matematik Mühendisliği
 12. Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği
 13. Matematik-Bilgisayar
 14. Meteoroloji Mühendisliği
 15. Bilgisayar Bilimleri
 16. Uzay Mühendisliği
 17. Yazılım Mühendisliği